Developer

fotka

O spoločnosti MACHO consulting, s.r.o.

V oblasti stavebníctva sa špecializuje na development vo výstavbe a rekonštrukcii bytových či polyfunkčných objektov nižšieho, stredného a vyššieho segmentu v rezidenčných lokalitách na území Bratislavy. V portfóliu projektov sa tiež nachádzajú obchodné a administratívne priestory, objekty až po top class kancelárie.

Spoločnosť riadi nielen predaj alebo prenájom týchto nehnuteľností, ale tiež ponúka komplexný servis vrátane individuálneho poradenstva pri riešení projektov od prípravnej fázy až po konečnú fázu projektu. Pre projekty spoločnosti starostlivo vyberá ich umiestnenie, v prípade rekonštrukcie sa snaží nájsť optimálny koncept s urbanistickým riešením danej lokality, infraštruktúrou, požiadavkami investora a potenciálneho užívateľa, to všetko v úzkej spolupráci so špičkovými architektmi.

Spoločnosť tiež kladie dôraz na kvalitu a originalitu, použiteľnosť a trvalú hodnotu nehnuteľnosti. V neposlednom rade v spolupráci s mestskými stavebnými inštitúciami hľadáme správne riešenia pre ďalší rozvoj mesta.

V rámci koordinačnej a analytickej prípravy a realizácie projektov sa spoločnosť podieľala na projektoch aj v oblasti cestovného ruchu a hotelierstva, a to napríklad Aquapark Tatralandia (2009) alebo Aqualand Moravia (2013).

fotka

V rámci realizácie developerských projektov spoločnosť vykonáva tieto služby:

 • stanovenie správneho podnikateľského zámeru
 • vytypovanie a prieskum lokality
 • spracovanie povoľovacieho procesu – inžinierska činnosť:
  • s orgánmi verejnej a štátnej správy
  • so správcami komunikácií a sietí
  • s dotknutými orgánmi a osobami
  • s výsledkom územného rozhodnutia a stavebného povolenia
 • spracovanie vstupných podkladov a štúdií
 • riešenie financovania projektu a rozpočty
 • zadanie projektovej dokumentácie pre územné a stavebné konania
 • výber dodávateľov
 • realizácia a riadenie stavby
 • controlling v oblasti realizácie stavby a riadenia nákladov
 • príprava a riadenie kolaudácie, odovzdanie stavby
 • garančný servis

súčasné projekty

Galveniho Dvory 2
Na križovatkách (2019 – 2022)

Galvaniho dvory 2 je pokračovaním príbehu úspešne dokončeného a vypredaného projektu Galvaniho dvory. V projekte sa nachádza 172 bytov a apartmánov s pivničnými kobkami a garážové státia na 1. nadzemnom podlaží a v suteréne. Pri objekte sa nachádza park z ihriskom na športové aktivity ako aj detské ihrisko s preliezkami. Samozrejmosťou sú krásne zelené plochy s lavičkami.

Viac informácií o projekte sa dozviete na www.galvanihodvory2.sk

fotka

realizované projekty

Galvaniho dvory
Galvaniho (ukončená)

Prvá etapa projektu Galvaniho dvory je úspešne skolaudovaná a byty sa odovzdávajú budúcim majiteľom. O tom, že projekt si našiel svoje miesto na trhu, svedčí aj fakt, že v úvodnej etape sa za prvé tri mesiace predala viac ako 1/3 bytov. V novostavbe je celkovo 231 bytov, pričom v cene každého bytu či apartmánu je pivničná kobka a kvalitný štandard.

Viac informácií o projekte sa dozviete na www.galvanihodvory.sk

fotka

Apollis - Prievozská
Prievozská (2016 – 2017)

Projekt Apollis vznikol z úvahy priniesť kvalitné a dostupné bývanie do oblasti bratislavskej mestskej časti Ružinov hraničiacou so Starým Mestom, s vysokou administratívnou vyťaženosťou územia a naproti tomu nízkou dostupnosťou bývania. Rekonštrukciou a dostavbou jestvujúcich objektov projekt Apollis vytvorí viac ako 76 bytov s občianskou vybavenosťou.

Viac informácií o projekte sa dozviete na www.apollis.sk

fotka

Modrá guľa
Suché mýto (ukončená)

Projekt Modrej gule prináša nový pohľad na malometrážne byty v historickom centre hlavného mesta prenesením moderného pohľadu na bývanie spolu s rešpektovaním historických čŕt mesta. Svojím umiestnením a vnútorným riešením je jedinečným projektom plným komfortu, originality, čistých línií a pocitov z historického centra veľkomesta. Rekonštrukciou dvoch objektov vzniklo 76 bytových jednotiek, s 2-, 3- a 4-izbovými bytmi.

Viac informácií o projekte sa dozviete na www.modragula.sk

fotka

Papaver
polyfunkčný objekt (2013)

Projekt Papaver vznikol ako ďalší projekt našej vízie vytvorenia dostupného bývania predovšetkým pre mladých ľudí štartujúcich do nového života. Vychádzajúc z predošlých výborných skúseností, vytvorili sme ponuku malometrážnych bytov. Predaj bytov začal v júni 2013, v decembri 2013 bol projekt vypredaný.

fotka

Jelenia
polyfunkčný objekt s bytovými jednotkami (2012)

Prvý projekt spoločnosti zameraný na štartovacie bývanie pre mladých v centre Bratislavy. Projekt s malometrážnymi bytmi bol v priebehu 6 mesiacov vypredaný.

fotka

Dunajská Inner City Residence
rezidenčný projekt v centre Hlavného mesta (2007 - 2009)

Novostavba pozostáva z dvoch samostatných objektov osadených na podzemných parkovacích podlažiach. Prvý objekt je situovaný priamo na Dunajskej ulici a jeho tri nadzemné a časť štvrtého podlažia nadväzujú na tok uličných fasád susedných budov. Druhý, samostatne stojaci objekt obytného charakteru je situovaný vo dvore.

Súčasťou prvých dvoch podlaží polyfunkčného objektu sú komerčné priestory. Projekt využíva posledný voľný priestor uprostred existujúcej zástavby a citlivo dotvára súčasnú podobu ulice v Starom Meste.

Viac informácií o projekte sa dozviete na www.dunajska.eu

fotka

Aqualand Moravia
(2010 - 2013)

Aqualand Moravia je najmodernejším aquaparkom v Českej republike s najväčším počtom zastrešených atrakcií. Nachádza sa 20 minút jazdy od Brna, na brehu Novomlynských nádrží a na mieste pôvodných rímskych kúpeľov. Milovníkov relaxácie poteší Forum Romanum wellness. Projekt Aqualand Moravia od predprípravnej fázy až po dnešok spadá pod manažment vedenia spoločnosti MACHO consulting.

Viac informácií o projekte sa dozviete na www.aqualand-moravia.cz

fotka

Aquapark Oravice
(2008)

Aquapark Oravice – Meander Thermal Park Oravice susedí priamo so Západnými Tatrami na území regiónu Oravy. Pohodlný priamy vstup z hlavnej budovy do väčšiny bazénov umožňuje kúpať sa v každom počasí a v každom ročnom období. Bazény s termálnou vodou sú vybavené vodnými atrakciami, ako sú umelé vlny, plavecká časť, perličkové sedadlá, gejzír, vodný hríb a masážne trysky. Tento projekt prešiel predprojektovou a projektovou prípravou manažmentu MACHO consulting.

fotka